Почетна > Свет
Свет

Белоруска студија: Спутњик В ефикасан 96,3 одсто

Руска вакцина против корона вируса Спутњик В показала је високу безбедност и ефикасност од 96,3 одсто у новој студији спроведеној у Белорусији која је обухватила 1,2 милиона људи, саопштио је данас Руски фонд за директне инвестиције (РДИФ).
Фото: Pixabay/Triggermouse

У саопштењу се напомиње да су учесници испитивања примили две дозе вакцине између јануара и септембра 2021. године, преноси Тасс.

Истиче се да висока ефикасност вакцине обухвата и делта варијанту корона вируса, која је у Белорусији доминантна од јула ове године.

РДИФ наводи да нови подаци о високој ефикасности Спутњика В допуњују оне из кампање вакцинације у Белорусији између јануара и јула, када је на основу имунизације 860.000 људи та вакцина показала ефикасност од 97,2 одсто.

Белорусија је прва страна земља која је регистровала Спутњик В и користи ту вакцину за имунизацију становништва.

Koja vakcina stvara najveći broj antitela?

Преузмите андроид апликацију.