Универзитет у Новом Саду један је од потписника Споразума о сарадњи између 18 државних и других органа и пет државних универзитета, који студентима завршних година факултета треба да омогући стручну праксу у јавној управи.
Споразум о сарадњи у пружању подршке јавне управе високошколским установама у образовном процесу је у име Универзитета у Новом Саду потписао ректор проф. др Дејан Мадић.
Свечана церемонија потписивања споразума одржана је у онлајн формату 15. октобра 2021. године.
Реч је документу који представља полазну основу за успостављање обавезе органа да, у сарадњи са високошколским установама, омогуће студентима примену теоријских знања у пракси.
Тим поводом, на почетку церемоније онлајн потписивања присутнима се обратила министарка државне управе и локалне самоуправе Марија Обрадовић, која је истакла да је циљ пројекта да се кроз студентску стручну праксу промовише јавна управа као пожељан послодавац, као и да се укаже на шири значај који доноси рад у јавној управи и учешће у реформским процесима на укупно унапређење различитих аспеката привредног и друштвеног живота.
Први корак на том путу биће Сајам студентске стручне праксе у јавној управи у школској 2021/2022. години, који ће се одржати 4. и 5. новембра 2021. године.
Сајам организује Министарство државне управе и локалне самоуправе, уз подршку пројекта Европске уније „Видљивост и комуницирање реформе јавне управе“.
Први Сајам биће одржан онлајн, у виртуалном простору Палате Србија, на коме ће се државни органи представити студентима на иновативан и модеран начин, а 400 њих биће у прилици да се преко портала www.strucnapraksa.mduls.gov.rs упознају са понудом и програмима стручне праксе.
Поред Универзитета у Новом Саду, Споразум о сарадњи у пружању подршке јавне управе високошколским установама у образовном процесу потписали су Универзитет у Београду, Универзитет у Крагујевцу, Унверзитет у Нишу и Државни универзитет у Новом Пазару, као и низ државних и других органа у којима ће студентима појединих факултета бити омогућено обављање стручне праксе – Народна скупштина Републике Србије, Министарство државне управе и локалне самоуправе, Министарство просвете, науке и технолошког развоја, Министарство спољних послова, Министарство правде, Министарство за рад, запошљавање, борачка и социјална питања, Заштитник грађана, Повереник за информације од јавног значаја и заштиту података о личности, Повереница за заштиту равноправности, Национална академија за јавну управу, Републички секретаријат за јавне политике, Служба за управљање кадровима, Канцеларија за информационе технологије и електронску управу, као и градови Београд, Ниш, Крагујевац, Нови Пазар и Суботица.
Пројектом је предвиђено да се повећа број државних органа који ће се придружити овом програму у наредним годинама, као и да се обезбеди разноврснија понуда стручне праксе за студенте основних и мастер студија.
Novosadski studenti osmislili aplikaciju za veću bezbednost na brodovima
Преузмите андроид апликацију.