Рикардо наставио серију – рутинска победа Партизана (ВИДЕО)

Фудбалери Партизана савладали су Радник из Сурдулице 2:0 (1:0), у мечу 13. кола Суперлиге Србије.

Партизан је тако остварио шесту узастопну победу у свим такмичењима и четврту у Суперлиги Србије.

То је четврти везани тријумф без примљеног гола и Партизан поново има +5 у односу на Црвену звезду, уз утакмицу више.

Партизан је од првог минута притискао и кренуо је офанзивно, али није створио ниједну праву прилику.

Радник се добро бранио, организовано са два блока, па су црно-бели морали да чекају своју шансу да им се отвори и створи права ситуација како би угрозили гол гостујуће екипе.

Саничанин је имао добру шансу у 25. минуту када је лоше захватио лопту главом иако је био усамљен на петерцу, а четири минута касније је Терзић са ивице казненог шутирао тик поред десне стативе.

До предности Партизан долази у 33. минуту.

Саничанин је лоше захватио лопту, али се она одбила до Јојића, који са седам метара погађа доњи леви угао и доноси предност Партизану.

Терзић је у 36. минуту могао да дуплира предност, али је гађао десном ногом искоса са десет метара поред гола.

До краја полувремена видели смо још један шут, када је Мениг у 39. минуту гађао преко гола.

На старту другог полувремена је Партизан пропустио две велике шансе – Рикарду је са осам метара одбранио Ранђеловић, па је Марковић из исте позиције гађао поред гола.

Током читавог другог полувремена је Партизан нападао и тражио други гол, а шансе су се само ређале, па је само питање тренутка било када ће поново затрести мрежу гостију из Сурдулице.

То је учинио Рикардо Гомеш у 73. минуту, када је главом погодио са петерца после центаршута Здјелара.

Својим 14. голом у Суперлиги Србије на 12. утакмици решио је меч.