Бразил и Аргентина славили, лака победа Чилеа

Претходне ноћи настављене су квалификације у Јужној Америци за одлазак на Мундијал 2022. у Катару.

Сви домаћини су дошли до бодова, па су тако победе остварили Аргентина, Чиле и Бразил.

Бразилци су уписали десету победу у 11 мечева и тако потврдили да су у овом тренутку најјачи на континенту.

У Манаусу, против Уругваја, који су у нападу предводили Луис Суарес и Единсон Кавани, били су веома расположени и славили са 4:1 (2:0).

Нејмар је отворио серију у десетом минуту на асистенцију Фреда, да би осам минута касније Рафиња повисио на 2:0.

Исти играч је у 58. минуту решио питање победника када је постигао свој други гол, ловог пута на асистенцију Нејмара.

Нападач Пари Сен Жермена је још једном асистирао, овог пута Габријелу Барбоси у 83. минуту, а претходно је на 3:1 смањио Луис Суарес у 77. минуту.

У Буенос Ајресу, Аргентина предвођена Леом Месијем се намучила да дође до бодова против Перуа, 1:0 (1:0).

Почело је приликама Ди Марије у четвртом и Кристијана Ромера, којем је у десетом минуту поништен гол због офсајда, да би у 43. минуту био виђен једини гол.

Нападач Интера Лаутаро Мартинес је одлично скочио, захватио лопту главом и послао је под пречку.

Имао је Перу у 65. минуту колосалну прилику да изједначи и дође до бода.

Емилијано Мартинес је скривио пенал, а Јошимар Јотун је са беле тачке погодио пречку и резултат је остао непромењен.

Коначно, Чиле је везао и другу победу, после Парагваја победили су код куће и Венецуелу са 3:0 и тако остали у игри за пласман у Катар.

Дефанзивац Фиорентине Ерик Пулгар је постигао два гола, у 18. и 37. минуту и тиме одредио ток утакмице.

Коначних 3:0 поставио је Бен Бреретон у 73. минуту.

У наредном колу 11. новембра, Бразил дочекује Колумбију, Аргентина гостује у Уругвају, а Чиле ће бити гост Парагваја.

Истог дана, Перу ће дочекати Боливију, а Еквадор репрезентацију Венецуеле.