Почетна > Свет
Свет

Бела кућа послала отказе појединим тужиоцима које је именовао Бајден

Бела кућа послала је писма о отказима на адресе више јавних тужилаца широм Сједињених Америчких Држава, које је именовао демократски председник Џо Бајден, јавља Ројтерс.
Фото: WikimediaCommons/Matt H. Wade

„По налогу председника Доналда Џ. Трампа, пишем да вас обавестим да је ваша позиција америчког тужиоца укинута и та одлука ступа на снагу одмах“, наводи се у мејлу заменика директора канцеларије за председничко особље Беле куц́е у који је Ројтерс имао увид.

Неколико америчких тужилаца од Сијетла до Мериленда напустило је своје функције, иако није јасно да ли су сви добили обавештења о отказу из Беле куће.

Иако је уобичајено да амерички тужиоци одступе након промене у председничкој администрацији, нова администрација обично тражи њихову оставку и не издаје кратко срочена писма о раскиду, кажу садашњи и бивши тужиоци Министарства правде.

Пре јучерашњег дана, када су писма о отказу послата, више од двадесетак америчких тужилаца које је именовао Бајден и даље је било на својим функцијама, а најмање троје је остало на послу до данас, према информацијама из њихових канцеларија.

Rute: Ukrajini nikada nije obećano članstvo u NATO-u

Преузмите андроид апликацију.