Каква ће бити судбина ТикТока и да ли ће Доналд Трамп успети да спаси популарну апликацију, која је у власништву кинеске компаније ByteDance, сазнаћемо ускоро.
У међувремену, ову пометњу и стање на тржишту у Сједињеним Америчким Државама користи још једна кинеска апликација – Лемон8, којој нагло расте популарност.
Занимљиво је да је, као што је то случај и са ТикТоком, Lemon8 је такође развила компанија ByteDance. Користи и исти алгоритам као ТикТок и често се назива његовом сестринском апликацијом.
Lemon8 у свом фокусу има фотографије, за разлику од ТикТока који се фокусира на кратке видео клипове.
Фотографије се приказују на почетној страници у „For you“ feedу, а излистане су у две колоне. Објава на овој платформи може да садржи једну или више фотографија.
Lemon8 подржава и објаву видео фајлова, али они на њој нису толико популарни засад. Разлог је то што је са Lemon8 апликацијом ByteDanceжелио да конкурише сервисима као што су Инстаграм и Пинтерест.
Међутим, оно што не схватају бројни амерички корисници који у последње време хрле на Lemon8, јесте да би се потенцијална забрана ТикТока, односно закон о заштити од страног утицаја путем апликација односила и на Lemon8.
У том закону се посебно помињу ТикТок и ByteDance, али он би могао да утиче и на друге компаније и платформе јер је креиран тако да може да се односи на стране компаније које корисницима омогућавају креирање налога и профила, односно комуницирање, дељење фотографија, видеа и другог садржаја
Преузмите андроид апликацију.