Почетна > Бизнис
Бизнис

Усавршавање и оспособљавање радне снаге

Да би победиле у данашњем пословном окружењу, компанијама је потребна свеобухватна стратегија која помаже запосленима у стицању нових вештина.
Фото: Pexels/Andrea Piacquadio

У једној од највећих глобалних анкета о трендовима радне снаге и преференцијама за рад, БЦГ и компанија за регрутовање на мрежи је испитала 366.000 људи у 197 земаља.

Већина испитаника је вољна да се преквалификује

Резултати су открили да је већина људи спремна за преквалификацију за нову позицију. 67% испитаника вољно је да се преквалификује у било којој ситуацији, док би 29% то учинило ако наиђе на озбиљне препреке у потрази за послом.

Дигитални послови су примамљиви – и дигитални стручњаци желе да наставе да уче. Потражња за вештинама у областима као што су вештачка интелигенција, роботика и аутоматизација је у порасту, а помињања у огласима за посао на интернету расту више од 40% годишње. Предузећа су споро реаговала.

Свету прети глобална криза радне снаге

Одговарање и оспособљавање само су један елемент нове кризе радне снаге. Решавање те кризе захтеваће потпуно нови приступ запошљавању, обуци и мотивацији талената.

Фото: Unsplash/alevision.co

У блиској будућности свет ће се суочити са глобалном кризом радне снаге која се састоји од укупног недостатка радне снаге и неусклађености вештина. Свакој компанији је потребна стратегија за људе и одмах се мора придржавати исте. Пред нама је велики изазов надоградње.

Постоји шест корака које компаније могу предузети да би се суочиле са изазовом усавршавања и оспособљавања радне снаге

• Квантификујте средњорочне и дугорочне недостатке у талентима мапирањем вештина запослених према тренутним и будућим потребама.
• Дефинишите широк портфолио интервенција у учењу – преквалификујте постојеће запослене, запослите нове запослене и стеците компаније са жељеним способностима и вештинама – како бисте попунили празнине.
• Формализовати однос између компаније и њених запослених ради преквалификације и усавршавања, тако да се радна снага стално припрема за следећу технолошку промену.
• Укључите подстицаје за учење нових вештина у управљање талентима и процену учинка. Охрабрите запослене да усвоје начин размишљања са сталним растом.
• Сарађујте са владиним и образовним институцијама како бисте обучили нову генерацију запослених, укључујући иницијативе за мотивисање младих људи да уђу у каријере по захтеву.

Прочитајте још вести из света бизниса.

 

Преузмите андроид апликацију.