Челсију припао лондонски дерби

Челси је у оквиру петог кола Премијер лиге савладао екипу Тотенхема у лондонском дербију, а резултат је био 0:3.

Тотенхем је нешто боље отворио меч, али Челси је врло брзо преузео конце игре. У првом полувремену нисмо видели голове, али далеко од тога да није било шанси.

Друго полувреме зато је са три гола надоместило све пропуштено из првих 45 минута.

Маркос Алонсо је у 49. минуту убацио лопту из корнера, а Тијаго Силва се највише издигао и пласирао лопту у мрежу.

Нешто мање од десет минута касније, Енголо Канте упутио је ударац са двадесетак метара. Лопта је приликом лета закачила једног од играча Тотенхема а потом од десну стативу ушла у мрежу за 0:2.

Коначних 0:3 поставио је Антонио Ридигер у самом финишу утакмице, након сјајног додавања Тима Вернера.

Са овом победом Челси се изједначио са Ливерпулом на челу табеле са истим бројем бодова, али и истом гол разликом.