Када је реч о чишћењу и дезинфекцији у свету шминке, сви одмах помислимо на одржавање чистоће четкица. Међутим, четкице нису једине које треба да се чисте након шминкања, већ и сама шминка.
Дакле, шминка, као и четкице за шминкање, сунђери и остало, треба да се детаљно и темељно очисте након употребе, а ево и како.
С обзиром на то да шминка свакодневно долази у додир са нежном и, неретко, осетљивом кожом лица и да исти производ углавном користимо годинама, ни најмање нас не изненађује чињеница да се на њој накупља мноштво бактерија и других нечистоћа.
Управо те бактерије и нечистоће, када их изнова наносимо на лице, узрокују појаву бубуљица, митесера и других неправилности које баш и не желимо да имамо. Како бисмо то избегли, није довољно само да се очисти прибор за шминкање, већ да се очисти, односно дезинфикују и сами производи.
С обзиром на то да производи за шминкање долазе у различитим облицима и текстурама, доносимо вам савете како да очистите сваки од њих:
Дезинфекција кармина
Кармин је производ који је врло једноставно дезинфиковати, а то можете да направите тако што ћете на њега да попрскате мало алкохола и потом га обрисати папирном марамицом.
Ово чак можете да урадите и пре сваког наношења. Али, ако за дезинфекцију не желите да користите алкохол, онда једноставно, са металним предметом попут спатулице, одстраните један слој ружа.
Оловке за очи и усне
Оловке за очи и усне често дезинфикујемо без да смо тога уопште свесни.
Наиме, за уклањање бактерија и других микроба са површине оловака, довољно је да их једноставно – наоштрите. Ако желите да будете у потпуности сигурни да се на вашим оловкама не налази ништа штетно, можете да их додатно попрскате алкохолом и обришете папирном марамицом.
Сенка, руменило и бронзер
С обзиром на то да производе у камену попут руменила, пудера, сенке и других користимо и по неколико година и да наносимо на велике површине лица и у близини очију, њима је дезинфекција најпотребнија.
Производе у камену најбоље је дезинфиковати тако што се по њима попрска мала количина алкохола и одмах, преко попрскане површине, стави се папирна марамица како би упила вишак алкохола.
Потом све треба да се остави да се осуши и металном спатулицом или папирном марамицом обмотаном око прста благо да се саструже горњи слој производа да се на њему, због алкохола, не би направио заштитни филм који утиче на пигментираност
Кремасти производи
Иако се кремасти производи, сами по себи, не могу очистити, ипак њихово паковање може да се одржи чистим.
Зато је, с времена на време, потребно алкохолом дезинфиковати њихова паковања, поклопце и слично, а како бисте спречили брзо ширење бактерија, можете да користите и једнократне апликаторе.
Преузмите андроид апликацију.