Атлетико Минеиро и Ботафого у полуфиналу Копа Либертадорес

Фудбалери Атлетико Минеира пласирали су се у полуфинале Копа Либертадорес, пошто су јутрос у Бело Хоризонтеу победили Флуминенсе резултатом 2:0 у реванш мечу четвртфинала овог такмичења.

Флуминенсе је у првој утакмици победио резултатом 1:0. Оба гола за Атлетико постигао је Дејверсон у 50. и 88. минуту. Фудбалери Атлетика ће у полуфиналу играти против Ривер Плате.

Пласман у полуфинале Копа Либертадоерес изборили су и фудбалери Ботафога, који су после пенала елиминисали Сао Пауло.

Први меч четвртфинала између Ботафога и Сао Паула завршен је без голова. Реванш дуел, који је одигран јутрос у Сао Паулу, завршен је без победника, 1:1. Ботафого је повео у 15. минуту поготком Тијага Алмаде, а изједначио је Жонатан Каљери у 87. Фудбалери Ботафога су потом били успешнији у пенал серији резултатом 5:4.

Ботафого ће у полуфиналу Копа Либертадорес играти са бољим из дуела између Пењарола и Фламенга. Фудбалери Пењарола су победили у првој утакмици 1:0, а реванш дуел је на програму 27. септембра у Монтевидеу.

Bravo, zlatni momci! Na međunarodnoj kajakaškoj regati u Segedinu, reprezentacija Srbije odnela osam medalja