Фудбалери Монака победили Барселону на старту Лиге шампиона, реми Аталанте и Арсенала

Фудбалери Монака победили су вечерас на свом терену екипу Барселоне резултатом 2:1 у првом колу Лиге шампиона.

Голове за Монако постигли су Магнес Аклијуш у 16. и Џорџ Иленикена у 71. минуту. Једини стрелац за Барселону био је Ламин Јамал у 28. минуту. Каталонски клуб је од 11. минута играо са фудбалером мање, пошто је директан црвени картон добио Ерик Гарсија.

Фудбалери Атлетика савладали су у Мадриду екипу Лајпцига 2:1. Лајпциг је повео у 3. минуту поготком Бењамина Шешка, а изједначење Атлетику донео је Антоан Гризман у 28. Домаћи фудбалери су до победе стигли голом Хозе Марије Хименеза у 90. минуту.

Фудбалери Аталанте и Арсенала одиграли су у Бергаму без голова. Аталанта није искористила пенал у 51. минуту. Голман Арсенала Давид Раја зауставио је ударац Матеа Ретегија са 11 метара. Фудбалери Бреста су вечерас савладали Штурм 2:1.

Леверкузен је раније вечерас у гостима победио Фејенорд 4:0, док је Бенфика у Београду била боља од Црвене звезде 2:1.

Резултати и стрелци:

Црвена звезда – Бенфика 1:2 (Милсон 86 – Актуркоглу 9, Кокчу 29).

Фејенорд – Бајер Леверкузен 0:4 (Вирц 5, 36, Грималдо 30, Веленројтер 45. аутогол).

Аталанта – Арсенал 0:0.

Атлетико – Лајпциг 2:1 (Гризман 28, Хименез 90 – Шешко 4).

Брест – Штурм 2:1 (Магнети 23, Сима 56 – Фернандес 45+1. аутогол).

Монако – Барселона 2:1 (Аклијуш 16, Иленикена 71 – Јамал 28).