Фудбалери Манчестер Јунајтеда као гости победили Саутхемптон

Фудбалери Манчестер Јунајтеда победили су као гости Саутхемптон резултатом 3:0 у првом мечу 4. кола Премијер лиге.

Домаћин је имао велику шансу да поведе у 33. минуту, али је голман Манчестер Јунајтеда Андре Онана одбранио пенал Камерону Арчеру.

Казна за тај промашај „свеце“ је стигла само два минута касније, Матијс де Лихт је био стрелац после центаршута Бруна Фернандеша. Гости су предност дуплирали у 41. минуту, Амат Дијало је додао до Маркуса Рашфорда, а нападач „ђавола“ је прецизним ударцем искоса са 18 метара савладао Арона Рамздејла.

Саутхемптон је меч окончао са 10 играча, у 79. минуту дефанзивац Џек Стивенс је добио директан црвени картон после погибељног старта на резервисти Јунајтеда Алехандру Гарначу. Управо је Гарначо у 90+6. минуту поставио коначан резултат после асистенције Диога Далоа.

Јунајтеду је ово друга победа у сезони и сад има шест бодова, док је Саутхемпон нанизао и четврти пораз на старту сезоне.