Канада са пенала до полуфинала са Месијем

Репрезентација Канаде пласирала се у полуфинале на Купу Америке.

Изабраници селектора Џесија Марша су после бољег извођења пенала елиминисали Венецуелу, 4:3 (1:1, 1:0).

Тако су Канађани изборили мегдан са фаворизованом Аргентином која је у петак такође после пенала била боља од Еквадора.

Канада је водила од 13. минута голом Џејкоба Шафелбурга, али су играчи Венецуеле успели да изједначе у другом полувремену.

Стрелац тог гола у 64. минуту после грешке голмана Макса Крепоа био је Соломон Рондон.

Он је после контре лобовао голмана Канаде који је истрчао далеко од свог гола.

До краја регуларног тока није било голова па су победника одлучили пенали.

У регуларној серији од по пет пенала било је 3:3, а онда је голман Канаде Крепо одбранио ударац Вилкера Анхела.

Прецизан за Канаду у шестој серији био је Исмаил Коне и тако је донео радост канадским навијачима.

Канада сада иде поново на Аргентину од које је изгубила у групној фази са 2:0.

„Против Аргентине ћемо морати да одиграмо најбољи меч на турниру и то опет можда неће бити довољно. Како год, даћемо све од себе“, обећао је селектор Канаде Џеси Марш, који је кормило тима преузео у мају.

Fudbaleri Francuske posle penala pobedili Portugaliju, u polufinalu EP protiv Španije (FOTO)