Фудбалери Француске после пенала победили Португалију, у полуфиналу ЕП против Шпаније (ФОТО)

Фудбалска репрезентација Француске пласирала се у полуфинале Европског првенства, пошто је вечерас у Хамбургу у четвртфиналу после пенала победила Португалију резултатом 5:3, после 120 минута игре било је 0:0.

Француска ће у полуфиналу 9. јула у Минхену од 21 час играти против Шпаније, која је у четвртфиналу победила Немачку са 2:1 после продужетака.

Француска је прва имала шансу на мечу. Тео Ернандез је у 20. минуту снажно шутирао по средини гола, али је голман репрезентације Португалије Диого Коста успешно интервенисао и одбио лопту.

Португалија је имала прилику у 42. минуту када је Бруно Фернадес шутирао преко гола из слободног ударца.

Фернадес је у 61. минуту имао нову шансу пошто је шутирао искоса десно, али је голман репрезентације Француске Мајк Мењан добро интервенисао.

Два минута касније је поново Мењан сачувао своју репрезентацију. Одбранио је шут Витиње, а онда и покушај Кристијана Роналда петом.

Француска је запретила у 66. минуту. Рендал Коло Муани је шутирао, али је Рубен Дијас уклизавањем послао лопту у корнер.

Едуардо Камавинга је могао да доведе Француску у предност у 70. минуту. Он је после продора Османа Дембелеа шутирао са пет метара поред гола.

Дембеле је у 74. минуту упутио шут са 20 метара, али је лопта завршила преко гола.

Португалија је могла до гола у 93. минуту. Франциско Консеисао је после продора додао Роналду који је са неколико метара шутирао високо преко гола.

Последњу шансу на утакмици Португалија је имала у 120. минуту. Нуно Мендес је слабо шутирао према голу Мењана.

После 120. минута прешло се на извођење пенала.

За Француску су погодили Дембеле, Јусуф Фофана, Жил Кунде, Бредли Баркола и Тео Ернандез.

У редовима Португалије прецизни су били Роналдо, Бернандо Силва и Нуно Мендес, док је Жоао Феликс погодио стативу.

A u Štutgartu muk: Nemci se vraćali iz mrtvih, pretili i onda popili nokaut u 119. minutu