Тинејџери проводе готово 5 сати дневно на друштвеним мрежама а све то доста утиче на њихово ментално здравље.
Чак 41 одсто тинејџера, који веома често време проводе на друштвеним мрежама, своје целокупно ментално здравље оцењује лошим или врло лошим. Оних који врло ретко користе друштвене мреже тек је 23 одсто.
На пример, 10 одсто тинејџера у групи са највећом употребом друштвених мрежа изразило је суицидну намеру или самоповређивање у последњих 12 месеци, док их је у групи са најмањом употребом, исте намере изразило тек 5 одсто.
Такође, у групи са највећом употребом друштвених мрежа њих 17 одсто рекло је да има лошу слику о свом властитом телу, док је у групи сq најнижом употребом друштвених мрежа, тек 6 одсто изразило тај проблем.
4,8 сати на дан
Просечан број сати које дневно тинејџери у САД-у проводе користећи седам најпопуларнијих апликација је 4,8 сати на дан. Чак 87 одсто времена проводе на каналима: Јутјуб, ТикТок и Инстаграм.
Чак 37 одсто тинејџера каже да проводи 5 или више сати дневно на поменутим каналима и друштвеним мрежама, њих 14 одсто проводи 4 сата дневно, 26 одсто проводи 2 сати дневно, док 23 одсто њих проводи мање од 2 сата дневно.
Подаци показују да је 60 одсто најфреквентнијих корисника друштвених мрежа који су пријавили слаб родитељски надзор и лоше родитељске односе те су рекли да имају лоше или врло лоше ментално здравље.
Зашто осећате умор након спавања и како друштвене мреже троше енергију?
Чврсти родитељски односи и надзор значајно смањују ризик од проблема са менталним здрављем међу тинејџерима који користе друштвене мреже, чак и међу онима са значајном статистиком времена проведеног испред екрана.
Преузмите андроид апликацију.