Уз рекордна улагања у путну инфраструктуру, покретање капиталних пројеката и реновирање готово свих школа, Општина Беочин је једна од мањих средина која је у кратком периоду забележила велики развој и привукла пажњу јавности по добрим програмима подршке деци и породицама.
У овој општини, надомак Новог Сада, која према последњем попису броји 13.875 становника похађање вртића за најмлађе суграђане је потпуно бесплатно, а за све основце су обезбеђени и бесплатни комплети уџбеника који се финансирају из локалног буџета.
У протекле две године је уложено чак 265.293.099 динара у путну инфраструктуру, асфалтирано је 29 улица у дужини од око 15 киломатара, а ових дана се ради у Раковцу и Шакотинцу на рехабилитацији и асфалтирању улица које су биле у лошем стању. Завршетком радова у улици Цара Лазара у Раковцу која је асфалтирана у дужини од 1.062 метара ,биће завршена пета улица на територији месне заједнице Раковац која је асфалтирана у протекле две године, а завршена је и деоница локаланог пута Свилош-Грабово.
У овом периоду у Раковцу је урађено око 4 километра пута, у улицама: Николе Пашића у дужини од 720 метара, а вредност улагања је 22.252.749 динара, Станка Пауновића Вељка, у дужини од 980 метара, вредност улагања 10. 643.232 динара, Светосавска улица, у дужини од 500 метара, вредност улагања је 10. 643.232 динара, Карађорђева улица, у дужини 825 метара, вредност улагања 12.8 милиона динара.
У Раковцу је такође завршен пројекат изградње фискултурне сале у школи, реконструисано је спортско игралиште у школском дворишту, а најављена је поставка дечијег игралишта у парку у близини школе и вртића. У наредном периоду план локалне самоуправе је да поред асфалтирања реши и вишегодишње питање канализационе мреже за становнике Старог Раковца.
Поред изградње међународног путничког пристаништа у Баноштору, у плану је и опремања нове индустријске зоне која ће се простирати на површини од 15,38 хектара. Реконструкција и доградња фабрике воде је започета прошле недеље. У плану су пројекти за изградњу два нова вртића на територији општине, завршетак реконструкције завичајног музеја у Черевићу, реконструкција централног трга у Беочину, реализација пројеката канализационе мреже у Раковцу, наставак изградње дечијих игралишта.
Општина Беочин истакла се као пионир, другу годину заредом
Беочински матуранти имају покривене трошкове матурске вечере које сноси општина.
Општина Беочин, обезбедила је инвестицију од чак 36.200.000 динара за набавку новог грејног котла, а грејну сезону су дочекали спремни и није било прекида у испоруци топлотне енергије.
Општина Беочин улаже у школе и у образовање
Радови на реконструкцији завршени су у седам школа и то у Беочину, Раковцу, Беочин селу, Черевићу, Сусеку, Свилошу и Лугу. Очекује се и реализација набавке школских ормарића за ученике, али и завршетак реконструкције крова највећег школског објекта ОШ “Јован Грчић Миленко” у Беочину, где су радови у току.
У општини Беочин су бесплатни уџбеници за све основце већ две године у примени, а ово ће бити трећа школска година да локална самоуправа сноси трошкове набавке уџбеника. Локална самоуправа је из буџета у овој години издвојила 12 милиона динара за набавку уџбеника.
Општина награђује ученике који су добитници Светосавских повеља са по 25 хиљада динара, обезбеђено је стипендирање средњошколаца и студената, а трошкови превоза се суфинансирају.
У новогодишњем периоду уведена је лепа новина, а то је да су сва деца у беочинским вртићима добила и новогодишње пакетиће од Општине Беочин.
Беба Ема прва добила новчану награду
Општина Беочин је ове године први пут успоставила праксу даривања новчаном наградом прворођене бебе у једној календарској години, а ове године је то била девојчица Ема која је добила новчану награду Општине Беочин у износу од 89.956 динара.
Дивље депоније изазови
У овој години је очишћено четири критичне депоније од којих су две у Беочину, једна у Раковцу и једна у Лугу.
Такође, општина Беочин подржала је рад 29 удружења са ове територије, што је за четири више у односу на протеклу годину. За ову намену је издвојено 2.5 милиона динара, За удружења из области културе, образовања и уметности намењен је буџет од 1.5 милион динара. У Беочину је деци, али и публици бесплатно- похађање фолклора, разне секције, али и изложбе и представе које реализују удружења.
Преузмите андроид апликацију.