Почетна > Србија
Србија

Председник компаније: Зиђин ће бити моћан мотор привредног раста Србије

Председник компаније Зиђин Мајнинг Чен Ђингхеу изјавио је данас да ће та кинеска компанија дуго радити у Србији и енергично спроводити концепт заједничког развоја.
Фото: Pixabay

„Изградићемо зелено рударство и моћан мотор привредног раста Србије“, рекао је Чен Ђингеху и нагласио да је Србија важан стуб раста у глобалној стратегији развоја компаније Зиђин Мајнинг.

Председник компаније је то навео на медијско и научно истраживачком семинару Србије и Кине у организацији новинских агенција Танјуг и Синхуа, на којем је представљен извештај Института Синхуа „Изградња заједнице заједничке будућности човечанства: Савремени значај и опипљива достигнућа“.

Челично пријатељство између Кине и Србије је нерескидиво и трајеће вечно, рекао је Ђингхеу и нагласио да ће компанија Србији дати љубичасто златну моћ.

„Србија је важан стуб раста у глобалној стратегији развоја компаније Зиђин Мајнинг с обзиром на супериорну географску локацију и важну индустријску базу, као и на челично пријатељство између Кине и Србије и два народа“, казао је председник компаније на скупу организованом уочи предстојеће посете председника Кине Си Ђинпинга.

Подсетио је да је рудник бакра из злата Чукару пеки један је од највећих 10 новооткривених рудника бакра у свету у овом веку и нагласио да се грађевински радови од почетка изградње изводе у складу са високим стандардима првог модерног зеленог рудника у Србији.

Нагласио је да је доња рударска зона дубока више од 1.500 метара и додао да је технологија тешка тако да ће Зиђин усвојити водеће јефтине, безбедне и ефикасне методе рударења како би се постигао зелени, безбедни и ефикасни развој дубоких минералних ресурса.

Подсетио је да су пројекти компаније распрострањени у 16 земаља широм света, а да су ресурси производње и профит од великих минералних производа у иностранству, као што су бакар и злато, надмашили домаћу производњу.

„Србија је важан стуб раста у глобалној стратегији развоја компаније Зиђин Мајнинг с обзиром на супериорну географску локацију и важну индустријску базу, као и на челично пријатељство двеју земаља и два народа“, рекао је он на скупу на којем су говорли и амбасадор Кине Ли Минг и министри у Влади Србије, представници агенција Танјуг и Синхуа.

Током протеклих пет година Рудник бакра Брабор је платио укупно 288 милиона долара у виду пореза и накнада.

„Компанија је отворила скоро 9.000 директних и индиректних радних места. Просечни месечни нето приход запослених достигао је 126.000 динара што је више него пре уласка компаније за 87 одсто“, казао је Ђингхеу.

Подсетио је да постоји више од 2.000 локалних добављача који пружају помоћне објекте и услуге предузећима.

„Према првобитном споразуму владе је била одговорна за решавање озбиљних еколошких проблема преосталих одраније али је Зиђин је преузео иницијативу и уложио укупно 223 милиона долара у заштиту животне средине и еколошко управљање“, казао је он и нагласио да је данас еколошка средина на подручју Бора претрпела невероватне позитивне промене.

Mandić: Glasanjem o rezoluciji o Srebrenici Crna Gora bi okrivila ceo srpski narod

Преузмите андроид апликацију.