Неке предмете у домаћинствоу никада не треба прати водом. Разлози су различити. Некима се можете оштетити или уништити завршни сјај, а неки материјал када су у контакту са водом, а неки чак могу бити опасни, попут електронике.
Да бисте уклонили прљавштину и прашину са расветних тела, звучника, тастатура и многих других електронских уређаја и гаџета, радије користите крпу од микровлакана или мали, ручни усисивач.
Вода није решење када су у питању дрвени подови и дрвени намештај. Увек се препоручује да одмах очистите просуту течност и друге мрље и избегавате дуготрајно излагање води.
За намештај се препоручују наменски агенси, као што су спрејеви. Наносе се на крпу којом се затим обрише жељена површина. Одмах након брисања треба користити пешкир од микровлакана да упије вишак влаге. Пре тога треба проверити упутства произвођача.
На листи предмета који треба да избегавају контакт са водом налазе се и сребрни и месингани комади, као и они од семиша, сомота и велура.
За кожу се, пак, вода може користити у траговима, влажном крпом и благим детерџентом. Међутим, свакако би требало да унапред проверите упутства произвођача.
За сомот, антилоп и друге специјалне пресвлаке, средства за чишћење специфична за те материјале су вероватно најбоља опција.
Ако се ови материјали налазе на намештају, редовно усисавање може помоћи у његовом одржавању.
Мермер, гипс, гранит и друге порозне материјале такође не треба третирати водом, што може довести до хабања заштитних слојева. Да бисте их очистили, користите раствор специјално формулисан за тај материјал.
Што се тиче цигле, оне за спољашњу употребу су водоотпорне, али цигле за унутрашњу употребу нису. Може се очистити лагано навлаженом четком.
Преузмите андроид апликацију.