Министар одбране Милош Вучевић, министар за рад, запошљавање, борачка и социјална питања Никола Селаковић и градоначелник Новог Сада Милан Ђурић присуствовали су данас отварању Академског центра за заштиту животне средине и одрживог развоја, приликом чега су уручена и специјална помагала за децу, која су набављена захваљујући хуманој мисији Удружења „Чепом до осмеха“.
Вучевић је рекао и да је Удружење „Чепом до осмеха“ окупило је много добрих људи са позитивним мислима.
„Мислим да смо се ми одродили једни од других и да када научимо да деца поштују другу децу, људи поштују једни друге, они ће поштовати и природу. Када се вратимо чојству и када нас то призове нама самима, бићемо успешнији и на пољу заштите животне средине. Ви дајете нову енергију и нову снагу“, казао је Вучевић.
Министар за рад, запошљавање, борачка и социјална питања Никола Селаковић рекао је да је Удружење „Чепом до осмеха“ сакупило око 1.400 тона материјала и улагало у оне којима је свака врста помоћи драгоцена.
Министарство је и до сада помагало ово удружење, а после ове посете то ће бити још више јер овако нешто охрабрује. Живимо у времену у коме се човек одродио од природе и све мање води рачуна о њој. Оваква удружења јесу један велики показатељ шта могу људи волонтерски да учине на плану заштите животне средине“, казао је Селаковић.
Он је додао да је почела кампања промоције социјалног предузетништва и да су пре две и по недеље усвојени критеријуми, као и да су прва средства вредности 50 милиона динара.
Градоначелник Новог Сада Милан Ђурић за Удружење „Чепом до осмеха“ рекао је да је до сада поклонило 85 помагала за децу да побољшају свој квалитет живота.
„Драго ми је да је град помогао да Центар има свој дом, овде ће се свакако стварати и учити. Ствараће се креативне идеје и то нам је важно да подигнемо свест екологије, то је важно за град, државу и планету. Ово данас што видимо је кренуло од једног малог чепа“, казао је Ђурић.
Осим специјалне неуролошке столице, уручен је и лаптоп за слепе.
Академски центар за заштиту животне средине и одрживи развој окупљаће цивилни сектор, привреду, академску заједницу и бавити се проблемима са којима се сусреће животна средина и идејама о решавању истих.
MOD: Pojačano prisustvo vojne policije u većim gradovima u Srbiji
Преузмите андроид апликацију.