Ђиласова НАТО опозиција терорише грађане више од 10 дана, тачније, одмах након завршетка избора 17. децембра.
Избора на којима су доживели дебакл, па су свесни пораза изашли на улице са измишљеним причама око изборне крађе.
Као што смо већ писали и најављивали, Ђиласовци за сутра планирају да направе тотални хаос у престоници, а све је почело данашњим протестом лажних Ђиласових „студената“.
Данима се писало и причало да НАТО опозиија покушава да организује „Мајадан“ у Србији. Оно што се данима причало и спекулисало, вечерас је потврђено.
Наиме, на протесту „студеанта“ и НАТО опозиције, Ђиласовци су донели заставу на којој пише „Еуромајдан Србија“.
Тиме су потврдили да желе и у Србији да организју Мајдан, као што је то урађено у Украјини пре 10 година.
Подсетимо, данас, готово деценију после обијене револуције у Украјини, та земља се налази у највећем сукобу у Европи после Другог светског рата.
С обзиром да део НАТО опозиције који у Београду организује политичке протесте, очигледно сања о сличном сценарију и у Србији, није наодмет поменути како је изгледала обојена револуција у Кијеву.
За почетак Мајдана сматра се 21. новембар. Тог дана 2013. године, након објављивања одлуке Владе Николе Азарова о обустављању припрема за потписивање Споразума о стабилизацији са Европском унијом, на Мајдан Независности у Кијеву окупио се мали број углавном младих људи који су тражили потписивање споразума са Европском унијом.
Окупљање је прерасло у масовне нереде и сукобе са полицијом. Власт је на улици преузела опозиција која се у својим акцијама ослања на подршку ЕУ и САД. Европске и евроатлантске интеграције поново су проглашене приоритетом спољне политике Украјине, док су односи са Русијом значајно погоршани.
Окупљање је прерасло у масовне нереде и сукобе са полицијом. Власт је на улици преузела опозиција која се у својим акцијама ослања на подршку ЕУ и САД. Европске и евроатлантске интеграције поново су проглашене приоритетом спољне политике Украјине, док су односи са Русијом значајно погоршани.
Криза државности у Украјини је праћена великом економском и финансијском кризом — темпо инфлације и девалвације националне валуте у разним периодима након државног преврата периодично су достизали светске рекорде. Кијев је убрзо после тога завршио у огромним дуговима западним кредиторима — ЕУ, САД и ММФ–у.
Последице Мајдана и одлука власти које су се после смењивале у Украјини могу да се виде данас. Та земља се налази у великом сукобу, а процене о броју погинулих се мере у стотинама хиљада.
Зато је тужно што у Србији постоје они који прижељкују, и активно раде на томе, да Београд доживи своју верзију Мајдана, као да је нашем народу било мало страдања у претходних три деценије. Они очигледно сањају крв на улицама српске престонице, само како би део опозиције који је владао у мрачном периоду од 2000. до 2012. године, поново засео у фотеље и наставио свој нечасни посао пљачке и распродаје Србије.
Sve je bilo smišljeno, kraj farse: Marinika Tepić prekida štrajk glađu!
Преузмите андроид апликацију.