Pobeda Denvera u Čikagu, Jokić isključen pred kraj prvog poluvremena

U NBA šampionatu košarkaši Denvera pobedili su u gostima Čikago sa 114:106, a srpski centar Nikola Jokić isključen je već krajem prvog poluvremena zbog prigovora sudijama.

Jokić se žalio da ga je imenjak Vučević faulirao pod košem Čikaga i prilikom povratka u odbranu dobacio je nešto sudijama. Prošao je gotovo ceo napad Bulsa dok se nije čuo sudijski zvužduk i odluka da srpski košarkaš bude isključen.

Jokiću je na terenu proveo samo 16 minuta i meč je završio sa četiri poena, devet skokova i šest asistencija. U ekipi Denvera, koji je opet igrao bez Džamala Mareja, Redži Džekson bio je najefikasniji sa 25 poena, Majkl Porter Džunior je postigao 17, a ruki Džulijan Stroter 16 poena.

Kod Čikaga Kobi Vajt je dao 27 koševa, a Nikola Vučević je odigrao odličan meča sa 26 poena i 16 skokova.

Denver je četvrti na Zapadu sa skorom 16-9, dok Čikago ima devet pobeda i 16 poraza.