Богдановић перфектан за три поена – Атланта доминирала у престоници (ВИДЕО)

Кошаркаши Атланта Хокса декласирали су Вашингтон Визардсе у гостима резултатом 136:108, уз сјајну партију српског репрезентативца Богдана Богдановића.

Капитен „орлова“ је био двоцифрен са 15 поена, али и перфектним шутем за три поена – 3/3.

За два поена је имао три поготка из шест покушаја, а својој статистици додао је и три скока и једну асистенцију за 21 минут проведен на терену.

Најбољи погодак Богдановић је имао крајем треће четвртине када је из места и из ћошка погодио уз фаул за 3+1.

Када је реч о самој утакмици, Атланта је од старта доминирала и већ у првом полувремену је „провукла“ 70 поена кроз обруч противника.

Доминирао је Тре Јанг са 26 поена, уз 10 асистенција и шест скокова. Диандре Хантер убацио је 20 кошева, испред трећег по реду по поенима Богдана Богдановића.

У пораженом саставу Џеред Батлер је имао 13, док су по 12 поена убацили Кајл Кузма, Данијел Гафорд и Лендри Шамет.

Атланта сада на Истоку има скор 8-7, док је Вашингтон последњи у тој конференцији са скором 2-14.

Pioli zadovoljan Jovićem: On ima kvalitete i za više od ovoga