Фудбалери Звезде пропустили шансу, Лајпциг однео бодове из Београда

Фудбалери Црвене звезде поражени су вечерас од Лајпцига 2:1 (1:0) у утакмице четвртог кола Г групе Лиге шампиона.

Пред више од 40.000 гледалаца на стадиону Рајко Митић Звезда је скупо „платила грешке“ и пропустила прилику за бољи резултат.

Стрелци за немачки тим били су Ћави Симонс у осмом минуту, на идентичан начин као у Лајпцигу и Лоис Опенда у 77. минуту.

Погодак за црвено-беле био је аутогол Бењамина Хенрикса у 81. минуту.

Звезда је пре другог примљеног гола имала сјајну шансу за изједначење прело Питера Олањинке, али су и Немци претходно имали стативу после ударца Бењамина Шешка.

У другом мечу групе Манчестер Сити убедљиво је савладао Јанг Бојс 3:0, уз два гола Ерлинга Халанда и један Фила Фодена.

Сити води на табели са максималних 12 бодова, Лајпциг има девет а Звезда и Јанг Бојс по један.

Сити и Лајпциг обезбедили су пласман у осмину финала, док ће се Звезда и Јанг Бојс борити за треће место и наставак такмичења у Лиги Европе.

У наредном колу, 28. новембра, састају се Сити – Лајпциг и Јанг Бојс – Црвена звезда.