Последице су опасне и непријатне, а утичу на цео наш организам.
Стално се говори о важности сна пре поноћи, и то није само зато што ћете се ујутру осећати уморно па ћете цео дан бити безвољни и троми. Постоје много значајније последице од пуког умора.
Мозак, ум и свест се одмарају у периоду од 21 до 23 часа. Уколико не заспимо у том периоду, менталне способности и интелигенција ће постепено опадати. Те негативне последице значајно ће се осетити тек после неколико година, док је наш мозак за то време поступно и неприметно одумирао.
Нешто више о томе говорио је руски доктор Олег Торсунов, који сматра да је важно поштовање природног режима, те да је ово једина разумна дневна рутина које се морамо придржавати.
Будни између 23 часа и један сат по поноћи
Будно стање од 23 сата па све до један сат после поноћи такође доноси одређене последице. Оно што је добро јесте могућност исправљања лоше животне праксе, с обзиром на то да се последице манифестују готово тренутно, односно осете се одмах.
Активност организма после поноћи слаби нервни систем и има изузетно непријатне и опасне последице.
Особе које су будне у овом периоду вечери патиће од губитка животне снаге, што се манифестује кроз мишићни и нервни систем, кроз слабост организма, песимизам, летаргију, губитак апетита, прекомерну тежину или неконтролисан губитак тежине, менталну и физичку слабост.
– Активност организма у овим ноћним сатима повезана је са слабљењем нервног система, који ће временом почети да слаби. Последице су изузетно непријатне и опасне. Тако је регулација равнотеже виталних функција целог организма поремећена, што узрокује пад имунитета и развој хроничних болести. Ако наставите са оваквим ометањем природних закона и дневне рутине могу се појавити последице у облику озбиљних промена у функционисању нервног система и рада унутрашњих органа – објашњава Олег Торсунов, стручњак у области природне психологије.
Будни између један и три сата после поноћи
Емоционална снага и опште емоционално стање бивају нарушени уколико остајете будни у периоду од један сат по поноћи до три сата ујутру. Наиме, непосредне последице будног стања у овом периоду су претерана раздражљивост, агресивност и изражено непријатељство према околини.
Уколико се ово природно правило нарушава може доћи до јаке емоционалне исцрпљености човека, па су људи у том стању склони раздражљивости, нападима хистерије и анксиозности.
Даље трајне последице су поступни развој депресивне психозе. Тако се особа неко време претерано узбуђује, а затим убрзо пада у дубоку депресију. Постепено, перцепција света свим чулима опада, слухом, додиром, видом, мирисом, а такође се смањује и активност рецептора укуса
Преузмите андроид апликацију.