Ливерпул сломио Барнли на препуном „Енфилду“

После дуго времена навијачи Ливерпула дочекали су да испуне „Енфилд“ до последњег места, а играчи су их на терену „частили“ победом над Барнлијем – 2:0 (1:0).

На тај начин се екипа Јиргена Клопа, макар на кратко, осамила на челу табеле Премијер лиге пошто је уписала други тријумф у 2. колу.

„Црвени“ су до победе дошли головима Диога Жоте и Садија Манеа, а први је виђен већ у 18. минуту.

Цимикас је центрирао, а Жота се увукао испред знатно вишег чувара и главом погодио даљи угао за 1:0.

Потом је мрежу затресао и Мохамед Салах, али је његов погодак поништио ВАР систем због малог офсајда.

И Барнлију је поништен гол, у 47. минуту је Ешли Барнс погодио, али је било јасно да је то била недозвољена позиција.

Ливерпул је нападао упркос вођству, није желео да се брани и у 69. минуту све је било решено.

Избацили су „црвени“ дефанзивце гостију из, до тада, чврсто чуваних позиција, Александер-Арнолд је проиграо Манеа, а Сенегалац рутински погодио за коначних 2:0.

Барнли је у петом минуту надокнаде имао најбољу шансу за утешни погодак, али Ешли Барнс није имао среће да се овог поподнева упише у листу стрелаца. Алисон је наестрално одбранио.