Челси освојио Суперкуп Европе након бољег извођења пенала!

Фудбалери Челсија освојили су Суперкуп Европе, победом над Виљареалом у мечу за трофеј одиграном у Белфасту.

Након 120 минута фудбала, резултат је био 1:1, а стрелци су били Хаким Зијех у 27, односно Ђерар Морено у 73. минуту.

Приступило се извођењу једанаестераца, у којима су се боље снашли играчи Челсија и на крају славили 6:5.

Трагичар је био капитен „жуте подморнице“ Раул Албиол, коме је Кепа Арисабалага у седмој серији одбранио пенал.

„Плавцима“ је ово први трофеј у овом такмичењу још од 1998. године. Претходна два пута, 2013. и 2019, нису били успешни.

Такође, ово је за Челси осми европски трофеј, чиме је ушао у Топ 10 најуспешнијих екипа на континенту, те претекао Манчестер јунајтед на вечној листи, када су у питању енглески клубови. Неприкосновен је и даље Ливерпул.

Настављена је и традиција да Суперкуп Европе освоји екипа, која је подигла „ушати“ трофеј. Ово се догодило 12. пут у последњих 13 година.

Вреди поменути да је Тухел у 119. минуту увео Кепу Арисабалагу, који је био јунак пенал-серије, одбранивши ударац Албиолу у седмој серији.

Прочитајте још: Савић у Атлетику још три године