Скоро половина, или тачније 48 одсто Американаца забринуто је за сигурност својих банковних депозита, наводи се у истраживању „Галупа“ спроведеном месец дана после колапса Банке Силицијумске долине и Сигначер банке.
Ове недеље у банкрот је отишла и Прва републичка банка. Чиме је постала трећа велика америчка финансијска институција која је затворила своја врата у три месеца. Што је поново изазвало страхове о стабилности финансијског тржишта у Америци.
Скоро петина, или 19 одсто, од 1.013 анкетираних Американаца изјавила је да је „веома забринута“ за судбину својих финансија. Док је још 29 одсто умерено забринуто. Највећи проценат је био оних који „нису превише забринути“, 30 одсто доје је 20 процената било потпуно безбрижно.
Бројке су биле сличне онима које је објавио „Галуп” 2008. након колапса Лиман Брадерса, инвестиционе банке која се сматрала „превеликом да би пропала“. Чија је пропаст изазвала најгору финансијску кризу од Велике депресије.
Американци који зарађују мање од 100.000 долара годишње мало су склонији да брину о томе да ли је њихов новац сигуран у банци. Од оних који зарађују више од те суме, иако њихови приходи премашују 250.000 долара колико држава гарантује за депозите.
Indija želi da omogući strane investicije u nuklearnu energiju
Преузмите андроид апликацију.