Почетна > Србија
Србија

У КСЦ завршни радови: Изгледаће као „спејс шатл“

У Клиничком центру Србије у току су завршни радови на реконструкцији и изградњи највеће здравствене установе у земљи, а данас их је обишао и председник Александар Вучић.
Фото: PrtSc/YouTube/Beogradske rs

„Ово се много променило од када сам последњи пут био овде, због тога сам срећан. Изгледаће као спејс шатл за Србију и српске прилике за неки месец“, констатовао је Вучић.

Упитао је надлежне и раднике, који су га дочекали аплаузом, да ли ће завршити до децембра, како је планирано, и од њих добили уверавање да ће радови до тада бити завршени, према плану.

„Знам да је велики посао, две су фазе… Хвала вам на труду, раду и енергији“, захвалио је Вучић радницима у Клиничком центру.

Упитао их је и да ли им се плате исплаћују редовно, јер је то, каже, најважније, на шта су радници узвратили потврдно.

У изградњи је и нова гаража, која ће имати 625 места, а Вучић је констатовао да никад није довољно, и да би било потребно бар још 1.000 места.

Председнику су извођачи представаили план будућег Клиничког центра и распоред одељења, клиника и служби.

Вучића је занимало и шта ће бити са простором Ургентном центра, чије би службе требало да буду пребачене у нову зграду, а министар здравља Златибор Лончар рекао је да ће у тај простор моћи онда да се преселе неке клинике, попут Светог Саве или ортопедије…

Са Вучићем и Лончаром, радове су обишли директор КЦС др Милика Ашанин, градоначелник Београда др Зоран Радојичић, заменик градоначелника Горан Весић.

У нове, завршене просторе у Фази I ће се уселити службе које се тренутно налазе у Ургентном центру, постојећа Поликлиника, као и Служба ургентне медицине у Ургентном центру са пет операционих сала, службом за ангиографију и два кабинета за ендоскопију.

Такође, ту ће бити и полуинтензивна нега са 594 кревета, интензивна нега 231 кревета, амбулантна поликлиника и дневна болница, 21 операциона сала, као и једна хибридна сала.

Уселиће се и комплетно Одељење за дијагностику и Одељење нуклеарне медицине, као и проширене лабораторије и докторске ординације.

Фаза I имаће 825 болесничких кревета.

Грађевинска дозвола за реконструкцију и изградњу КЦС добијена је 2016. године за прву и другу фазу изградње.

Прва фаза реконструкције и изградње обухвата 86.000 метара квадратних и вредна је 69 милиона евра, док друга фаза обухвата 46.500 квадрата, и вредна је око 43 милиона евра.

Дневно је на овом објекту запослено око 920 људи.

Преузмите андроид апликацију.