Почетна > Спорт > Остали спортови
Остали спортови

Русији злато у спортској гимнастици

Златну медаљу у екипном такмичењу у спортској гимнастици на Олимпијским играма у Токију је освојила женска репрезентација Русије.

Владислава Уразова, Викториа Лустинова, Ангелина Мелникова и Лилиа Ахаимова су се на овај начин придружиле мушкој репрезентацији, која је у понедељак такође освојила злато.

Друго место припало је репрезентацији Сједињених Америчиких Држава, а бронзану медаљу освојиле су такмичарке из Велике Британије.

Финале је обележила повреда вишеструке шампионке света, Американке Симон Бајлс (24), која је такмичење морала да напусти у првој ротацији.

Бајлс је освајачица четири златне и једне бронзане медаље на Олимпијским играма у Рију 2016. године, а њен тим није прецизирао о каквој се повреди ради.