Почетна > Спорт
Кошарка Спорт

Кошаркаши Спартака убедљиви

Кошаркаши Спартака реванширали су се Дунаву за почетни пораз наступа у КЛС. Суботичани су са новим тренером Жељком Лукајићем славили са убедљивих 91:71 по четвртинама (15:28, 28:18, 20:10, 28:15).

Убедљива победа није се могла наслутити после прве деонице у којој су гости имали чак 15 поена предности (13:28) захваљујући одличним шутем за три поена. Заиграо је Спартак бољу одбрану у другој четвртини и полако смањивали разлику. Тројком Даниловића и кошем Соколовића пришли су на 26:30 у 13 минуту. Милисављевић у 17. минуту са слободних бацања поравнава на 37:37. Нису се предавали гости, минут пре краја првог полувремена имали су пет поена вишка, 41:46. Полувреме је завршено резултатом 43:46, након што је тридесетак секунди пре краја расположени МИлисављевић погодио кош.

Спартак је наставио са агресивном одбраном и уз то су имали добар скок.

До преокрета су стигли коше Даниловића у 25 минуту, 52:50. Серијом од 7:0 коју је закључио Милисављевић у 28. минуту резултат је био 61:54. У четрвтој деоници домаћи су били нападачки изузетно расположени, те су стално повећавали предност. Тројком Барне шест минута пре краја разлика је била двоцифрена, 73:61. Погађао је и Харди који новом тројком за суботичане повећава резултат на 82:61, што је најавило коначног победника меча.

Нема пуно одмора за Спартак који у среду 11. јанура од 19:00 часова игра Куп утакмицу против ОКК Београда. Биће то меч у којем ће суботичани тражити прилику за пролаз на завршницу најбољих осам екипа у Србији.

Спартак Office Shoes: Харди 13, Прља 4, МИлисављевић 23, Даниловић 16, Соколовић 12, Југовић, Илкић, Додић, Шаренац, Газибеговић 4, Бојић 11, Барна 8.

ABA liga: Košarkaši Mege pobedili FMP