Кошаркаши Партизана поражени у Љубљани од Цедевита Олимпије

Кошаркаши Партизана поражени су вечерас у Љубљани од екипе Цедевита Олимпије резултатом 77:74 (23:19, 20:24, 20:18, 14:13) у дерби мечу 10. кола Евролиге.

Најефикаснији у победничком тиму био је Кевин Ферел са 18 поена, док је Зоран Драгић додао 14. У екипи Партизана најбољи је био Данте Егзум са 24 поена, док је Јанис Папапетру додао 17.

Партизан има учинак од осам победа и два пораза. Цедевита Олимпија је у регионалној лиги остварила седам тријумфа уз два пораза и меч мање.

„Црно-бели“ су на последњих седам утакмица у свим такмичењима остварили само једну победу уз чак шест пораза.

Партизан је повео на старту меча, али је Олимпија заиграла ангажованије у наставку утакмице, а домаћи кошаркаши су највећу предност имали у шестом минуту (17:10).

Клуб из Љубљане је прву четвртину добио резултатом 23:19. Домаћи кошаркаши су повели 26:19, али је Партизан серијом 7:0 стигао до изједначења, 26:26.

Олимпија је серијом 5:0 повела 31:26, а пошто су „црно-бели“ изједначили играло се поен за поен. Прво полувреме је завршено резултатом 43:43.

Домаћи кошаркаши су имали вођство у већем делу треће четвртине, а у последњи део меча Олимпија је ушла с предношћу од два поена 63:61.

Екипе су се смењивале у вођству у последњој четвртини, а Партизан је у 35. минуту повео 72:68.

Домаћи су серијом од 7:0 на 90 секунди пре краја повели 75:72. „Црно-бели“ су 11 секунди пре краја смањили на 75:74, али су кошаркаши Олимпије на крају славил са 77:74 и продужили су кризу у којој се Партизан налази.

Партизан ће у наредном колу 19. децембра на свом терену у АБА лиги играти са ФМП-ом, док ће Цедевита Олимпија гостовати Студентском центру.

„Црно-бели“ ће током наредне недеље одиграти два меча у Евролиги против Асвела и Ефеса.