ОИ: Мексико разбио Француску, Шпанија и Египат изједначени

Фудбалери Мексика остварили су победу на свом првом мечу на олимпијском турниру.

Они су у А групи победили Француску са 4:1 (0:0), док су у Ц групи Египат и Шпанија одиграли без голова.

Мало ко је очекивао да ће Мексиканци на Токио стадиону тако убедљиво славити против Француза.

Голова није било у првом полувремену, али их је зато било чак пет у наставку.

Чим је кренуо други део, Алексис Вега, играч Гвадалахаре, затресао је мрежу Француске, да би Себастијан Кордова у 55. минуту повисио на 2:0.

Французи су успели да се донекле врате у меч када је Андре-Пјер Жињак из пенала погодио у 69. минуту и смањио на 2:1.

Ипак, Мексико је притиснуо у финалних десетак минута и постигао још два гола.

Прво је у 80. минуту други играч Гвадалахаре, Уријел Антуна, шутирао да десетак метара, лопта се од стативе одбила у мрежу, а све је било готово у првом минуту надокнаде када је после лепе акције са десне стране Едуардо Агире постигао гол за коначних 4:1.

Изненађење је реми Египта и Шпаније у Ц групи. Није било превише шанси, Данијел Себаљос је у 28. минуту погодио стативу, да би два минута пре краја у прилици био и Педри, али је голман Египта сјајном одбраном спречио гол и пораз свог тима.

У Б групи, Нови Зеланд је голом играча Барнлија Криса Вуда, победио Јужну Кореју са 1:0 (0:0), док је у Д групи Обала Слоноваче савладала Саудијску Арабију са 2:1 (1:1).

Обала Слоноваче повела је аутоголом Ал Амрија у 39. минуту, да би Ал Дасари изједначио у 44. минуту.

Победу „слоновима“ донео је играч Милана Франк Кеси у 66. минуту.