Сценографи и кувари проводе сате смишљајући сцене хране у филмовима и ТВ емисијама.
Филмске екипе понекад ће потрошити хиљаде долара на кулинарске реквизите и професионалне куваре у великим продукцијама. И иако је већина хране коју видите на екранима стварна, део ње није за конзумацију.
Сцене савршених ручкова и вечера у филмовима и ТВ емисијама могу заиста да подстакну глад или фасцинирају саму сцену, али да ли сте знали да снимање глумца који једе може потрајати неколико сати или чак цео дан ако више људи једе?
Продукцијске куће се углавном ослањају на ресторане и њихове стручњаке како би филмској кухињи или трпезарији дали реалистичан изглед.
Глумци једу праву храну, али ипак не гутају сваки залогај. Пошто се једна сцена може снимити више пута, глумци поред себе имају канту у коју могу да пљују између кадрова.
Ако има кратких и брзих сцена које се не понављају, онда глумци поједу оброк и чак поделе остатке са остатком екипе. Према закону, храна коју конзумирају глумци и чланови филмске екипе мора бити права.
Али храна у позадини, која се не конзумира, већ служи као украс, често је лажна. Колико год да су вештачки, кулинарски реквизити изгледају веома укусно.
Поред тога, дају привлачнији изглед сцени, посебно јер на вештачку храну не утичу температура или јако светло у студију. Ако се у позадини користи права храна, филмска екипа мора да води рачуна да се она редовно мења јер мора да задржи свеж изглед.
На пример, ако је у позадини сладолед, мораће да се мења неколико пута током снимања да се не би отопио.
Уметници вештачке хране
Иако су кувари и стварни кулинари ангажовани на великим филмским пројектима, ангажовани су и уметници који су заслужни само за изглед хране и њену презентацију пред камерама. Обично користе фотографије или видео записе аутентичних јела како би побољшали изглед хране на филму. Већина вештачке хране је направљена од пене или гуме, а затим је обојена како би се истакли детаљи. Пена добро имитира структуру хлеба и других пекарских производа.
Филмска храна у стварном животу
Храна приказана на екранима може изазвати бурне реакције гледалаца, а понекад лажна храна постаје толико популарна да у неком тренутку постане стварна. Ако су вам се допале необичне Пепси боце у филму „Повратак у будућност 2“, можда ћете ипак моћи да пронађете издање “Pepsi Perfect” из 2015. у боци измишљеној у филму.
Преузмите андроид апликацију.