Лева заборављен, ту су Мане и Сане – први трофеј у новој ери Бавараца

Фудбалери Бајерна освојили су Суперкуп Немачке, пошто су победили Лајпциг са 5:3.

Бајерн је заборавио на Роберта Левандовског и сигурно закорачио у нову еру.

Томе је припомогао и Садио Мане, најзвучније појачање овог лета, који је одлично одиграо у Суперкупу Немачке.

Бајерн је повео преко Мусијале у 14. минуту, али се мрежа затресла на другој страни терена само три минута касније.

Ипак, ВАР је поништио гол Нкункуа, па је Бајерн до полувремена постигао још два гола и сигурно корачао ка првом трофеју у сезони.

Садио Мане је завршио лепу акцију Бавараца у 31. минуту, а Павар је повисио у 45.

Халстенберг је смањио у 59, али је Гнабри поново вратио на два гола разлике у 66.

ВАР је поништио још један гол, овај пут Бајерну, тачније Манеу у 71. минуту.

Нкунку је са пенала донео наду Лајпцигу, а додатно је подгрејао Дани Олмо у 89. минуту, али је коначан резултат поставио Сане у осмом минуту судијске надокнаде.