Чешће перемо руке, купујемо средства за дезинфекцију и не дирамо лице. Међутим, све ово неће имати ефекта ако наши мобилни телефони нису чисти.
Људи носе мобилне телефоне у тоалет, стављају их у џепове и торбе, користе их у јавном превозу и рукују са њима по сто пута дневно.
Управо због тога често носе бактерије.
Просечна особа подигне мобилни телефон 2.600 пута дневно и користи га отприлике 76 пута. Ово је лоша вест у тренутку када чинимо све што можемо да спречимо ширење корона вируса.
Посебну пажњу треба обратити на најмлађе који користе мобилне телефоне за играње игрица или гледање цртаних филмова. Јасно је да већина мобилних уређаја неће преживети прање сапуном и водом, па се поставља питање како очистити мобилни телефон?
Кључно је спречити да течност уђе у сам телефон. Другим речима, потребно је заштитити све отворе на уређају.
„Apple“ саветује да се њихови уређаји чисте крпом од микровлакана намоченом у сапунасту воду, а затим додају да ће делотворне бити и дезинфекционе марамице.
Нежно обришите уређаје марамицама са 70 одсто алкохола. Ово се односи и на наше друге производе као што су монитори, тастатуре или друге површине, наводи „Apple“ на сајту и упозорава да се води рачуна о отворима и да вода не уђе у њих, као и да не користите избељивач.
Међутим, не постоји гаранција да ће убити све бактерије.
Из тог разлога, неки сматрају да је мешавина алкохола и воде најбоља, али је увек потребно пажљиво пратити упутства наведена на производу.
Ако се одлучите за влажне марамице, уверите се да не садрже избељивач. Скините заштитну маску, искључите уређај и обришите га са свих страна, обраћајући пажњу на мања и теже доступна места.
Дозволите да се обрисани телефон потпуно осуши на ваздуху пре него што га вратите у заштитну футролу. Не заборавите да оперете руке након чишћења мобилног телефона.
Jednostavan trik za pranje veša: stavite vlažnu maramicu u mašinu za pranje veša
Преузмите андроид апликацију.