СП: Јулимар Рохас одбранила златну медаљу у троскоку

Атлетичарка из Венецуеле Јулимар Рохас освојила је златну медаљу у троскоку на Светском првенству у Јуџину.

Рохас је до златне медаље стигла скоком од 15,47 метара, чиме је трећи пут узастопно постала светска шампионка.

Сребро је је освојила Шаника Рикетс са Јамајке прескочивши 14,89 метара, док је трећа била домаћа атлетичарка, Американка Тори Френклин са 14,72 метра.

Атлетичар из Катара Мутаз Еса Баршим освојио је злато у скоку у вис, пошто је прескочио 2,37 метра.

Друго место припало је Сангјеок Вуу из Јужне Кореје са 2,35 метра, док је бронзану медаљу освојио Украјинац Андриј Проценко скоком од 2,33 метра.

Мароканац Суфијан Ел Бакали освојио је златну медаљу у трци на 3.000 метара стиплчез, у времену осам минута, 25 секунди и 13 стотинки.

Други је био Етиопљанин Ламеха Грима (8:26.01), а бронза је припала Конселусу Кипруту из Кеније (8:27.92).

У трци атлетичарки на 1.500 метара, злато је припало Фејт Кипјегон из Кеније, која је остварила време од 3:52.96.

Друга је била Етиопљанка Гудафу Цегај, која је 1.500 метара истрчала за 3:54,52 минута, док је бронзану медаљу освојила Британка Лору Мјуир с временом 3:55,28 минута.