На светском такмичењу професионалних фотографа WPE International Photography Awards у Француској, у Паризу, српски фотограф Павел Сурови из Кисача, освојио је 2 сребрне и 1 бронзану медаљу такмичећи се под заставом Србије.
Павел Сурови је сребрну медаљу у категорији модна фотографија (Fashion/Beauty) добио за фотографију Анђела у русинској удајној ношњи. Такође, добио је по 1 сребрну и бронзану медаљу за 2 фотографије из колекције ТРОН, изложба са истоветним називом која је ове године ексклузивно отворила Европску престоницу културе – Нови Сад 2022 за српску православну Нову годину у Новом Саду, за фотографије српске самурајке из Призрена која чува Косово и Србију и темпларку из Кључа, Републике Српске, која чува хришћанство у категорији креативни портрети (Portrait Creative).
Радове је оцењивао дванаесточлани жири.
Своје радове на WPE такмичење је пријавило 9759 професионалних фотографа из целог света.
„Поносан сам што представљам Србију на овако светском престижном WPE такмичењу у професионалној фотографији у Француској. Ово је велики успех за Србију, српске и русинске народне ношње, али и моју креативност која је успела да прескочи локалне стероитипе, традиционалистички поглед на народну ношњу и креативне државне границе.
Највише сам поносан на моје српске ратнице у народним ношњама и анђеле које сам створио јер су оставили утистке на жири. То је један нови свет Балкана измедју духовног и светског.
Жири је у коментарима написао да се види да поседујем фотографске вештине и способности, видљиву креативност и да даље наставим померати границе. Хвала Граду Новом Саду и Фондацији Европска престоница културе Нови Сад 2022 што су веровали у моју нову визију приказивања народних ношњи Балкана.
Ово је само потврда мог уметничког годишњег рада и квалитета презентованих фотографија из колекције ТРОН уочи отварања Европске престонице културе – Нови Сад 2022. Стварам даље до краја године желим да припрепим књигу ТРОН шта треба да буде КРУНА мог уметничког рада и видјења народних ношњи и једна презентација и визит карта народа Балкан. Циљ ми је да ове фотографије српских ратница одпутују на EXPO у Дубаи.“ – истакао је српски фотограф Павел Сурови.
Иначе сав уметнички сценарио, сценографија, стајлинг, избор ћилима и прекривача, избор и комбинација ношњи, боја, сам чин фотографисања и ретуширања, финални резултати победничких етно арт фотографија плод су аутора Павела Суровог тј. његове креативности, имагинације и духовних и филозофских разматрања догађаја и личности кроз историју човечанства.
Његов циљ је презентација оригиналних и аутентичних народних ношњи Балкана.
Посегао је за новим, ексклузивним начином приказивања традиције и културе. Срж његовог уметничког пута је космичо поимање женске лепоте од прапочетка.
Откривањем тајанствености и мистичности народних ношњи и духовних веровања и митова кроз различите епохе времена крунише архетип Афродитине божанске лепоте. Ствара нови модерни етно арт концепт код слованског традиционалног наслеђа за будућност.
Користи алегорије као филозофски и уметнички израз прошлости и будућности.
Павел Сурови је прошле године добио награду жирија на IBEFF фестивалу Етномоде у Русији у категорији модна фотографија. Имао је самосталну изложбу фотографија у Кисачу, Сомбору, Старој Пазови и Београду.
Profesionalni upravnici zgrada povećali naknade za svoje usluge
Преузмите андроид апликацију.