Discover The ultimate selection of bongs at our Online store, where quality meets affordability. with our extensive range of Shishas, Tabak, and Zubehör, You can elevate your smoking experience like never before. Each product is carefully curated to ensure You find exactly What You need. Shop now at our shishastores and enjoy fast shipping and exceptional customer service that puts your satisfaction first.

Аустријанци и Швајцарци желе да остану неутрални | Градске инфо
Почетна > Свет
Свет

Аустријанци и Швајцарци желе да остану неутрални

Иако је рат у Украјини покренуо дебату о сврсисходности и потреби неутралности у Аустрији и Швајцарској велика већина не жели да се одрекне статуса неутралне државе.
Фото: Pixabay/aguettl

Истраживање „Галуп“ института показује да 71 одсто Аустријанаца, и исто толико Швајцараца сматра да је по безбедност њихове земље најбоље сачувати неутралност.

Истовремено половина грађана у обе државе захтева већи буџет за одбрану.

Концепт неутралности у обе земље је међу грађанима старијим од 50 година добио највећу подршку.

„Инсистирање на неутралности се делимично објашњава тиме да је неутралност саставни део националног идентитета две земље и схвата се као допринос безбедној и стабилној Европи „, објаснила је шефица “ Галуп “ института Андреа Фронашиц.

Тако 86 одсто Аустријанаца и 88 процената Швајцараца истиче да је неутралност део идентитета њихове земље.

Чак 64 одсто Швајцараца сматра да неутралност њихове земље доприноси очувању светског мира, што чини и 58 одсто Аустријанаца.

Међутим, како Аустријанци, тако и Швајцарци сматрају да је учешће у ненаоружаним мировним мисијама у складу са неутралношћу.

Занимљиво је и да 76 одсто Аустријанаца и 67 одсто Швајцараца сматра да неутрална земља мора заузети јасан став према агресији.

Такође 78 одсто Аустријанаца и 69 одсто Швајцараца је мишљења да испорука наоружања ратном подручју није у сагласности са неутралношћу.

Јединствени су Аустријанци и Швајцарци у томе да неутралне државе треба да воде активну мировну политику и да треба да наступају као посредници у међународним конфликтима.

Иначе 73 одсто Швајцараца и 69 одсто Аустријанаца сматра да земља мора бити у стању да неутралност брани од напада споља.

Тако 78 одсто Аустријанаца и свега 52 одсто Швајцараца мисли да њихова земља није у стању да се војно одбрани од напада.

У Аустрији 49 одсто грађана, а у Швајцарској 38 процената због тога тражи повећање војног буџета.

Naučnici otkrili najveću poznatu biljku na Zemlji

Преузмите андроид апликацију.