Звезда након драме савладала Партизан и дошла на корак од одбране титуле

Кошаркаши Црвене звезде савладали су екипу Партизана са 85:81 у другом мечу финала АБА лиге.

Црвено-бели воде са 2-0 у финалној серији и на корак су од одбране титуле регионалног шампиона.

Нову, веома битну победу пред својим навијачима уписали су изабраници Дејана Радоњића.

Црвена звезда је одбранила домаћи терен у финалној серији АБА лиге, па је повела са 2-0 против Партизана.

У веома узбудљивом и до последње секунде неизвесном мечу, актуелни шампион регионалног првенства имао је више квалитета и јаче живце.

Партизан је нешто боље ушао у меч, али је Звезда брзо преузела контролу.

Предност црно-белих на старту меча износила је 9:5, али је уследила серија Звезде у износу од 14:0, којом је тим Дејана Радоњића стигао до двоцифрене предности.

Нападачки веома расположена била је Црвена звезда, која је након 10 минута кошарке убацила 29, а примила 18 поена.

Партизан је покушао у неколико налета да се врати резултатски у меч, али је Звезда имала одговор на то, па је предност домаће екипе варирала између осам и 12 поена.

Црно-бели су средином друге четвртине ушли у проблем са личним грешкама, пошто су Пантер и Ледеј имали по три фаула.

Ипак, Партизан се ни у једном тренутку утакмице није предавао, већ константно покушавао да ибрише двоцифрени заостатак.

На полувреме је Звезда понела седам поена предности, а резултатском клацкалицом у трећој деоници Партизан је прво пришао на пет поена, да би након 30 минута кошарке Звезда поново имала осетнијих девет разлике.

Последња четвртина донела је праву драму.

Звезда је имала периоде у којима је у великој мери нападачки била инфериорна, што су црно-бели знали да искористе.

Партизан је успео да прво потпуно надомести заостатак, а онда на крилима Аврамовића и Лесора, шест минута пре краја, стекне вођство, први пут после уводних 9:5.

Звезда је живнула, што јој је било неопходно и пре свега одличном одбраном, а потом и добрим одлукама Калинића, Митровића и Холинса на другој страни, вратила вођство на њену страну.

У последњи минут ушло се са три поена предности за тим Дејана Радоњића, а након половичних слободних бацања Ивановића, резутлат на 11 секунди до краја био је 84:79 за Звезду.

Уследио је фаул Лазића, који је био пре убацивања лопте са стране, па су арбитри показали неспортску личну.

Партизан има за чим да жали, пошто су у најбитнијим моментима машили слободна бацања, од чега је најважније промашио Ледеј.

Звезда је успела да потом преведе лопту, поентира и постави коначан резултат.

Најефикаснији у редовима црвено-белих били су Калинић са 25, Митровић са 14 и Ивановић са 12 поена.

Код Партизана истакли су се Аврамовић са 21, Лесор са 18 и Мур са 14 поена.

Звезда у финалној серији води са 2-0, па ће у наредном мечу имати прилику да одбрани трофеј шампиона АБА лиге.

Након две утакмице у којима су црвено-бели били домаћини у дворани „Александар Николић“, очекује нас бар један меч у којем ће Партизан имати своју публику.