Почетна > Нови Сад

Нови Сад Спорт

Новосађанин Иван Дела Кроче првак Европе у џијуџицу

Наш суграђанин и репрезентативац у џиjуџицу спорту, Иван Дела Кроче, је у петак 27.5.2022. године освојио златну медаљу на Европском првенству у Нахариjу у Израелу.
иван

У категорији до 69кг сениори, поред осталих, супротставили су му се и прошлогодишњи европски шампион у јуниорској категорији, као и прошлогодишњи светски шампион у јуниорској категорији.

Такмичење је трајало четири дана, а поред Ивана такмичили су се још 3 наша репрезентативца.

Дан раније, Никола Трајковић из Алексинца у категорији сениора до 85кг је такође узео златну медаљу.

Заслуге за овај успех свакако припадају и Ивановом тренеру Копас Јаношу.

Иван Дела Кроче је такође, једини српски спортиста који је освојио медаљу за Србију на светској сцени у џиjуџицу у сениорској конкуренцији. Иван је направио велики успех и освојио бронзу на Светском првенству.

Иван је раније већ говорио за наш портал, где је причао о бенефитима бављења овим древним спортом.

Gde se „rađaju“ najuspešniji novosadski džudisti? (VIDEO)