Почетна > Живот и стил
Живот и стил

Супружницима је забрањено да живе одвојено, а у четрдесетима морају да мере струк

У Јапану за све постоји логично објашњење.
Фото: Pexels/Bagus Pangestu

На свету постоје многе различите културе и обичаји, а једна од најстаријих и најфасцинантнијих је јапанска култура која већ годинама привлачи пажњу бројних заљубљеника у путовања, истраживаче, етнологе и антропологе.

Она се од осталих издваја применом специфичних правила понашања и закона на које нећете наићи нигде друго на свету.

Васпитање и школовање су најзначајнији аспекти у свакодневном животу. Будући да је важније усвајати знања и размишљати својом главом, систем писмених и контролних задатака не постоји до 4. разреда основне школе.

Јапанци предност једноставно давају усвајању манира и развијању добрих навика.
Фото: Pexels/Engin Akyurt

Како би научили да покажу емоције, деца од малих ногу уче хаику поезију.

Осим млађим генерацијама, у Јапану се велика пажња посвећује и зрелом становништву па ће тако сви они у доби од 40 до 74 године редовно мерити обим струка како би Влада могла пратити и штити здравље старијих.

На улици нећете приметити празне кесе и опушке, али можда хоћете дивље ракуне који су на гласу као највећи градски отпадници.

Баш је зато прописано изношење ђубрета само онда када је тачно одређено време одвоза смећа, како би спречили ове крзнене штеточине у масовном прекопавању отпада.

Одржавање складних међуљудских односа је нешто што се у јапанској култури свакодневно негује. У Јапану је јако важно како се брачни партнери односе један према другом.

Тако је забрањено живети одвојено од супруге или супруга без оправданог разлога. На тај начин Влада смањује могућност раста стопе развода до које, сматрају, често долази управо због раздвојености парова на дуже време.

Неке од необичних забрана служе како би казниле и возаче. Ако будете довољно неопрезни и попрскате пешака кишницом, мораћете платити казну од 66 долара.
Фото: Pexels/Gatot Adri

А када одлучите да се расхладите сладоледом никако га немојте, из било ког разлога, ставити у поштанско сандуче. За такав чин постоји прописана санкција па бисте могли завршити у затвору на пет година и платити казну од 5.000 долара.

Сви љубитељи технологије биће разочарати када чују да је противзаконито уносити воки-токи из друге земље.

С обзиром на то да страни уређај може потенцијално унети неред у постојећу радио мрежу заједнице, поседовање овог апарата које није купљено у Јапану могло би вас коштати једну годину затвора или пак 9.500 долара.

Ugovoreni brak – ne tako davno, bio je uobičajen u mnogim kulturama

Преузмите андроид апликацију.