Данска бајка се наставља, преко Чешке до полуфинала Еура

Фудбалери Данске победили су Чешку 2:1 и тако се пласирали у полуфинале Европског првенства у фудбалу.

Данска ће играти у полуфиналу Еура први пут још од 1992. године, када су успели да освоје златну медаљу на турниру.

Овога пута ривал ће им бити победник из дуела Енглеска – Украјина.

Веома рано су Данци дошли до предности, играо се пети минут када је Дилејни био стрелац. Пред крај првог дела игре Каспер Долберг је повећао  на 2:0 својим трећим голом на првенству.

Пауза је пробудила Чехе који су на терен изашли решени да се резултатски врате у меч, а Патрик Шик је већ у 49. минуту смањио на 2:1. Овим голом Шик се изједначио са Роналдом на челу листе стрелаца.

Чешка је имала лопту и стварала шансе, били су офанзивнији ривал све до краја утакмице, али нису успели да постигну други погодак. Резултат је остао непромењен.