Зверев у три сета савладао Чилића

Александер Зверев се пласирао у треће коло Мастераа у Мадриду.

Немачки тенисер је после два сата и 17 минута игре победио искусног хрватског тенисера Марина Чилића, 4:6, 6:4, 6:4.

Играо је Зверев далеко сигурније него протекле недеље у Минхену, где је изгубио неочекивано рано, од каснијег победника турнира, Данца Холгера Рунеа.

Иако се и Чилић показао као изазов, Зверев је успео да пронађе довољно концентрације и енергије да оствари тријумф.

Зверев је боље почео меч, уз брејк је стигао до 4:2, али је Чилић направио низ од 4:0 и тако освојио почетни сет.

Није то пореметило тенисера из Хамбурга, направио је брејк у трећем гему и имао шансе и у петом, али их тада није искористио.

Одолео је нападу Чилића у осмом гему, одбранио три брејк лопте и потом у десетом гему још једну, да би искористио прву сет лопту за изједначење у мечу.

У сету одлуке Зверев је одмах стекао предност од 2:0, био је сигуран на свој сервис и тако стигао до тријумфа.

У наредном колу чека га окршај са победником меча између Себастијана Корде и Лоренца Мусетија.