Чак и ако ручно покупите веће комаде, оштре ивице стакла могу оштетити црево усисивача.
Коришћење усисивача за усисавање поломљеног стакла може усисивачу уништити црево, па чак и ако смо руком покупили веће комаде, оштре ивице стакла га могу оштетити.
Прорез у цреву ће узроковати да машина изгуби своју усисну снагу, па ће убрзо постати неефикасан…
Такође, многи усисивачи имају погонске главе са четкама које помажу у отпуштању прљавштине уграђене у влакна тепиха. Те четке могу још више около да распрше стакло, а комадићи могу и заглавити међу длакама четке…
Па, како најбезбедније уклонити комаде слатка?
За велике комаде стакла користите метлу и лопатицу и баците их у дебелу папирнату или пластичну кесицу. Покушајте тако да покупите што више стакла пре него што пређете на усисивач.
Ако имате ручни усисивач који нема црево, можете с њим усисати преостале комадиће стакла. Проверите пре јесу ли сви филтери и посуда за прикупљање прашине или кесица на свом месту, а будући да ћете вероватно радити разбијеног стакла, добро је носити и заштиту за очи, дебеле рукавице и чврсте ципеле.
Када завршите, посуду или филтер пажљиво испразните у смеће, а ако усисивач има једнократну кесицу, кад покупите стакло, одмах је баците.
Можете и ове методе да користите…
– Положите три листа папирнатих убруса и пресавијте их у квадрат. Навлажите и притисните квадрат на крхотине стакла. Стакло ће се залепити за папирнати убрус, па га само баците у смеће.
– Утисните кришку свежег хлеба на крхотине стакла.
– Док носите рукавице око руке, обмотајте лепљиву траку, с лепљивом страном према ван. Притисните траку на стакло, а онда је пажљиво баците у кесу за ђубре.
– Користите лепљиви ваљак за длачице да покупите стакло. Ваљак намењен уклањању длака кућних љубимаца има јаче лепило и најбоље ће покупити стакло.
Преузмите андроид апликацију.