Савршено поховање подразумева хрскаву корицу и добро печену, али сочну унутрашњост.
Да бисте постигли такав укус, морате да избегнете ове грешке:
1. Месо похујете директно из фрижидера
Уколико хладан и мокар комад меса ставимо у загријано уље, изазваћемо прскање уља на све стране и умањити могућност за печење хрскавог одреска.
Месо би требало да извадимо их фрижидера пола сата пре панирања и обвезно га посушити папирним убрусима пре стављања у јаја, брашно и презле.
На тај начин спречићете одвајање панираног покривача од меса кад га ставите у вруће уље у тигању.
2. Похујете месо различите дебљине и величине
Већим комадима меса треба више времена за термичку обраду од оних мањих
. Управо зато требало би да избегавате симултано поховање комада меса различите величине и дебљине (нпр. пилећа прса и батке) у истом тигању, као и вађење у исто време.
У супротном ћете један комад меса пресушити, док ће други остати жив. Уместо тога било би најбоље да месо сечете на исту дебљину.
3. Заборављате на чекић за месо
Танки комади меса идеални су за поховање, међутим имајте на уму да ће добар укус имати само они комади које сте претходно омекшали.
Без обзира на то колико сте танке комаде меса купили, додатно их стањите чекићем за месо или се можете послужити неким другим предметом. На тај начин бићете сигурни да ће се месо добро испећи.
4. Штедите на презлама
Да би одрезак имао укусан и хрскав омотач, потребно га је умочити у намирнице за панирање неколико пута.
Будите детаљни и прекријте јајима, брашном и презлама сваки део површине одреска, јер то је гаранција за непоновљив гастрономски ужитак. Немојте се устручавати и да утиснете презле што јаче у површину меса.
5. Заборављате на зачине
Уколико само утрљате мало соли у месо пре панирања, могуће је да завршни производ неће бити довољно зачињен.
Посолите јаја и брашно, а у презле можете додати и нешто ситно насецканог зачинског биља и тако ћете одресцима подарити додатну дозу укуса.
Koliko konzumiranje pržene i pohovane hrane šteti našem organizmu?
Преузмите андроид апликацију.