Početna > Sport > Košarka
Košarka

Bogdanović nadigrao Oklahomu i Pokuševskog

Atlanta je na gostovanju ubedljivo nadigrala Oklahomu sa 136:118, a do pobede su je sjajnom efikasnošću predvodili Tre Jang i Bogdan Bogdanović koji je slavio u svojevrsnom nadmetanju sa zemljakom Aleksejem Pokuševskim.

Od samog starta meča Atlanta je preuzela inicijativu, napravila dvocifrenu prednos i već na poluvremenu imala prednost od 32 poena.

Tre Jang je odigrao jednu od najefikasnijih utakmica i postigao 41 poen, od čega čak 30 u prvom poluvremenu, a odlično ga je pratio Bogdan Bogdanović sa 20 poena uz 2 skoka i 3 asistencije.

Nekadašnji košarkaš Partizana imao je dobar procenat šuta i pogodio 4 trojke iz 8 pokušaja, a iz igre je imao osam pogodaka iz 12 pokušaja i bio drugi igrač po efikasnosti u pobedničkom timu.

Na drugoj strani i Pokuševski je imao solidan učinak sa 13 postignutih poena uz četiri skoka i osam asistencija za više od 28 minuta igre.

U poraženom timu Oklahome najefikasniji je bio Teo Maledon sa 18 poena uz 4 skoka i 8 asistencija.

Dominantni Jokić nastavio pobedničku seriju i protiv Indijane (VIDEO)