Пољска иде у Катар, Португал спречио нову сензацију Северне Македоније

Изабрани тимови Португалије и Пољске допуниле списак европских селекција које ће се такмичити на Светском првенству у фудбалу.

Једина непознаница остаје онај костур у коме се налазе Велс, Шкотска и Украјина, селекције које током овог термина нису играле из јасних разлога.

Португалије се није саплела на начин на који је то пре само пар дана урадила селекција Италије. Претходни шампион Европе савладао је Северну Македонију са 2:0, из два гола Бруна Фернандеша.

Меч је игран на стадиону Драгао у Порту, где је Португалија забележила само један пораз у својој историји.

Екипа Фернанда Сантоса тако је изборила, иако вероватно не на начин на који је очекивала, пласман на Светско првенство, где ће такође играти и Пољска, која је савладала Шведску истим резултатом.

Роберт Левандовски је постигао гол из једанаестерца у 50. минуту (то је његов 75. гол за национални тим), да би Зјелински у 73. минуту постигао други погодак за своју репрезентацију.

Пољска је највећи успех на Светским првенствима остварила на Мундијалу 1974. године, када је у мечу за треће место савладала Бразил.