Надал савладао и Кирјоса за 19. победу у низу

Шпански тенисер Рафаел Надал наставио је тријумфални низ на почетку године и забележио 19. победу заредом.

Он је у четвртфиналу савладао Ника Кирјоса, после велике борбе, два часа и 48 минута игре – 7:6(0), 5:7, 6:4.

Био је ово 10. међусобни дуел двојице играча шеста победа за „Бика са Мајорке“.

Није му било лако против расположеног Аустралијанца, који је играо своју игру, али је кључну шансу пропустио на старту одлучујућег сета.

Старт дуела припао је Кирјосу, који је први стигао до брејк, међутим, у гему, у којем је сервирао за први сет, поклекао.

Отишло се убрзо у тај-брејк, у којем Кирјос није успео да освоји нити један поен.

Други сет је био миран, без брејк шанси, да би прву Аустралијанац добио у последњем гему пред нови тај-брејк. Искористио ју је и изједначио резултат.

Да можда чак и сломи Надала могао је у другом гему трећег сета, када је имао две брејк лопте, али се Надал провукао.

Сачекао је Шпанац своју прилику и у седмом гему стигне до кључног брејка, којим је преломио дуел.

Ривал у полуфиналу биће му земљак Карлос Алкарас, који је надиграо Камерона Норија резултатом 6:4, 6:3.