Кад неког волите, онда сте спремни на све како бисте га усрећил. И то је у реду, међутим, не по сваку цену.
По дефиницији, емоционална зависност је облик незреле емоционалне везаности који се огледа у претераном ослањању на другу особу. Те друге особе доживљавају се као једини извор сигурности, љубави, благостања, среће.
Уколико дође до прекида оваквих веза услед одласка или одбацивања, тада емоционално зависна особа осећа интензиван страх, патњу, несигурност, безнадежност.
Кад неког волите, онда сте спремни на све како бисте га усрећили. И то је у реду, међутим, не по сваку цену. Није реткост да особа у жељи да удовољи свом партнеру претера и постане емотивно зависна.
Ово су два знака која показују на да ваша срећа зависи од партнера:
1. Занемарујете своја осећања
Имате потребу да имитирате партнерово расположење и да потискујете своје емоције. Можда једва чекате да дођете кући и кажете му да сте добили унапређење на послу, а онда га затекне нервозног.
У том тренутку ваша срећа више није битна и сва пажња је усмерена на њега.
Требало би да будете свесни да тако нећете моћи довека и да ћете у једном тренутку „пући“, а то неће бити добро ни за вас ни вашу везу. Стога је најбоље да поразговарате са партнером, и о својим и његовим емоцијама.
2. Тражите му да доноси одлуке уместо вас
Покушавате да пронађете начин на који ће ваш партнер видети колико га поштујете и волите. У реду је да са партнером поразговарате о плановима које имате, али то не значи да неко треба да доноси одлуке уместо вас.
Можда то радите јер не желите да га повредите чињеницом да сте независни и самостални, али не заборавите да ће вас особа која је ваша сродна душа волети због тога што јесте.
Преузмите андроид апликацију.