Партизан на крилима сјајног Аврамовића славио у „вечитом“ дербију

Кошаркаши Партизана савладали су Црвену звезду резултатом 98:84 у утакмици 21. кола АБА лиге.

Црно-бели су тако узвратили највећем ривалу после два овосезонска убедљива пораза, у првом делу сезоне на Јадрану и финалу Купа Радивоја Кораћа.

Партизан сада има скор 17-3, док је Звезда на 17-2, будући да има утакмицу мање.

Апсолутни херој победе Партизана је Алекса Аврамовић који је одиграо нестварну партију и убацио 33 поена, пет асистенцијa уз један скок.

У трећој четвртини је везао четири тројке без промашаја и укупно 16 поена, а са шутерском клиником наставио је до краја те је укупно у другом полувремену постигао 31 од 33 поена.

Тројке је шутирао 8/10 и у потпуности сломио сваки отпор и дух браниоца титуле.

Уз њега су били расположени и бивши кошаркаши Звезде, Кевин Пантер са 22 и Матијас Лесор са 15 поена.

Најефикаснији у тиму Црвене звезде био је Холинс са 17 поена.

Ponovo “rat” saopštenjima “večitih”: Partizan odgovorio Zvezdi